piątek, 3 stycznia 2014

I KNOW I AM ENOUGH, POSSIBLE TO BE LOVED!

LEPIEJ PRACUJ, BLANKA!
Cześć kochani! :)
Jak spędziliście Święta i Sylwestra?
Ja w Święta byłam w domu z rodzicami, a w Sylwestra przyszła do mnie koleżanka. :)
Nowy Rok rozpoczęłam od pracy nad sobą. Mam nowe postanowienia noworoczne i zamierzam ciężko pracować. Oto kilka z nich:
- Zdać maturę z bardzo dobrymi wynikami,
- Zdrowiej się odżywiać,
- Zapisać się na taniec,
- Nauczyć się gotować/piec dwie nowe rzeczy itd...

Na blogu pojawił się nowy wygląd. Zrobił go dla mnie Jakub z bloga likeaposs.blogspot.com
Dziękuję Ci Jakub, wygląd jest świetny i oczywiście w moim ulubionym kolorze!
W tym roku rozpoczęłam czytanie książki Demi Lovato 'Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku'. Zamierzam czytać codziennie jedną kartkę i kierować się wskazówkami zawartymi w niej. Zadaniem na dzisiaj jest podzielenie się historią swojego życia, tak więc chciałabym to zrobić, ale najpierw chcę się czymś pochwalić. Moje imię i nazwisko znalazło się na skrzydełkach książki Demi w rubryce "Polish Lovatics o Demi..." wraz z moją wypowiedzią. Dziękuję bardzo wydawnictwu Feeria za wybranie mojej pracy! :)

POZBIERAŁAM SIĘ
Jestem osobą nieśmiałą, lecz w gronie znajomych zawsze uśmiechniętą i wesołą. Nigdy nie byłam typem popularnej dziewczyny, wręcz przeciwnie. Jako nastolatka byłam wyśmiewana w klasie przez grupkę kilku osób. Nie podobało im się to, że nie miałam najlepszych ciuchów, że nie przywiązywałam wagi do swojego wyglądu. Często słyszałam z ich ust to, że jestem brzydka. Nigdy tak nie uważałam, ale przez nich właśnie tak zaczęłam myśleć. Czasami płakałam i myślałam, o tym aby zmienić szkołę oraz nawet o śmierci. Nie chciałam chodzić do szkoły, przez którą jest mi źle. Czasem zaczepiali mnie nawet na lekcji w szkole, a nauczyciele im na to pozwalali. Czułam się bezradna. W końcu postanowiłam opowiedzieć o tym mojej mamie, która okazała mi wsparcie. Podczas tego okresu cały czas wspierała mnie również przyjaciółka, jednak wyszłam z tego wszystkiego tylko dzięki mnie samej. Po jakimś czasie przestałam się tym przejmować, a nawet stawiać moim wrogom. Nie mogłam pozwolić na to, aby mnie obrażali i pomiatali mną. Dzięki takiej zmianie moi wrogowie w końcu odpuścili i przestałam być ich celem. Dzisiaj nie interesuje mnie to co myślą o mnie inni. Nikt mi nie powie jak mam wyglądać, jak się zachowywać i czy dam radę coś robić. Jestem sobą i zamierzam otaczać się ludźmi, którzy akceptują mnie taką. Jesteś piękna, a piękno to siła. Te ostatnie zdanie to moja mantra, czyli słowa, które powtarzam sobie codziennie, i które mają pomóc mi w docenieniu samej siebie. Znalezienie właśnie takich słów, było pierwszym zadaniem z książki Demi. Polecam kochani Wam tę książkę z całego serca.

Buziaki,
Blanka

YOU BETTER WORK, BLANKA!
Hello everyone! :)
How was your Christmas and New Year's Eve?
I spent Christmas with my parents at home. My best friend came to me on New Year's Eve. :)
I got a lot of New Year's Resolutions and I'm gonna work hard. Few of them:
- Pass the final exam in May,
- Eat helthier,
- Start dancing lessons,
- Learn to cook/bake two new dishes

My blog got new image. Jakub from likeaposs.blogspot.com made it for me.
Thank you Jakub, I love it and of course you used my favourite color!
This year I start to reading Demi Lovato's book 'Staying Strong: 365 Days a Year'.
I'll be reading once a page every day and try to follow the tips contained in it.
Today's task is 'Share your story with people'.
I want to do this but first I have to tell you something. You can found my name in Polish edition of this book. I won the competition in October.
The question was: 'Who's Demi Lovato for you?'. I answered and then I won. :)

I PICKED MYSELF BACK UP
I'm shy person for strangers but open for friends. I've never was a kinda popular girl. When I was a teenager people from school ridiculed me. They did it because I didn't have best clothes and I didn't use a make-up. They often said: "You're ugly". I've never think about it in this way, but because of them I started. Sometimes I cried and I thought: 'I have to change the school' or 'I have to die.' I didn't want to go to school where I feel bad. Sometimes they attacked me in the clasroom. Teachers saw it but didn't nothing with it. I felt so helpless. Finally I decide to talk about it with my mum. She understood me. During this time I had a support from my best friend. After some time I stopped listen to my enemies. I even started to fight with them. I couldn't let them offend me. They stopped when they saw that I became a stronger. Now I don't care what people think about me. Nobody can tell me how should I look, how should I behave. They can't say "You can't do this". I am who I am and my friends and family accept me.
You are beautiful, beautiful means a strong. This last sentence is my mantra. I'm repeting these words everyday to my reflection in the mirror. It helps me in the apprecation of my person. Finding the mantra was the first task in Demi's book. I recommend it to all of you.

Kisses,
Blanka

INSPIRACJE/INSPIRATIONS✮ ✮ ✮

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz